Новини коледжу
Корисні посилання

PostHeaderIcon Свято Андрія – це молоді свято!

   

  Саме під таким  гаслом відбулась відкрита виховна година в нашому коледжі, яку провели студенти другого курсу  групи  «А» відділення «Ветеринарна медицина» під керівництвом куратороа групи Грицай К.О.

    Метою заходу було:  збагатити знання  студентів про народні традиції; відроджувати обряди нашого народу; виховувати любов до народних звичаїв, гордість за український народ, який має давні традиції і багату творчу спадщину; виховувати  у  студентів  почуття національної гідності та гордості за українську націю за  споконвічні традиції  українського народу.

   У святково прикрашеній Світлиці студенти розповідали про  те, що з поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія – вечір та ніч з 12 на 13 грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася на Великих Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства, що супроводжувались різноманітними забавами, ворожіннями та співами.

   В дружному тісному колі студенти розповідали   про українські народні звичаї та обряди в ніч на Андрія, демонстрували елементи українських вечорниць. Весело ворожили на долю дівчата  на чобітках, сірниках, тарілках, хустці, обручці, з віночком. Запрошували присутніх  взяти участь у них.   Хлопці розповідали небилиці та гуморески і брали участь у веселих забавах. Особливо всім сподобалося кусати Калиту, адже хто вкусить Калити - той цілий рік буде здоровим та щасливим. Серед присутніх панувала атмосфера емоційного підйому та радості.

   Як добре, що  наші студенти звертаються до минулого. Ріднішими їм будуть батьківські поро­ги. У людині повинно жити святе, інакше душа зачерствіє - і в неї нічого не можна буде вкласти.  Міцний наш  рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож  всім нам  потрібно берегти цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.  

Куратор групи: Грицай К.О.

 

Klim