Новини коледжу
Корисні посилання

PostHeaderIcon Випускнику

  Сьогодні хорошу роботу знайти важко. У зв’язку з економічною нестабільністю в державі, боротьба за добре оплачуване місце може виявитись дуже запеклою. А як бути тим у кого боротьба йде за перше місце роботи, тим у кого у резюме на місці «досвід роботи» пусто і треба з чогось починати. Як таким особам претендувати на адекватний рівень оплати. Переглядаючи Інтернет, можна побачити що особливо гостро це питання стасується випускників аграрних ВУЗів.
    Обравши професію в аграрній сфері молодий фахівець, вочевидь, розуміє перспективи цієї галузі для України. Наша держава, завжди,  вважалася аграрною і потенціал для розвитку, особливо у сфері сільського господарства, у нас, чи не найвищий у Європі.
    Аграрні ВНЗ України випускають понад 15 000 фахівців щороку. Державне замовлення на  аграрні спеціальності залишається стабільно високим, (окрім цьогорічної вступної кампанії котра була скорочена на 19%.)
    Проте, молодим аграріям часто буває нелегко знайти перше місце роботи, адже, як відомо, практично всі працедавці бажають бачити фахівців з досвідом. Як бути в такій ситуації молодому випускнику.
    Основна складність пошуку роботи відразу після закінчення вищого навчального закладу полягає у відсутності у випускника практичних знань за фахом і досвіду практичної діяльності. Адже в багатьох професіях є секрети і тонкощі, які можна зрозуміти тільки «зсередини». Тому, якою б якісною теоретичною підготовкою не володів вчорашній студент, представники організацій не поспішають брати його в штат. Адже якщо людина до цих пір ніде не працювала, то у нього ще не сформовані навички «дорослого» робочого спілкування, побудови відносин з керівництвом, колегами, розуміння своїх обов'язків, усвідомлення власної відповідальності і т. п. Саме небажання формувати ці навички у новачка є причиною, по якій випускникам так часто відмовляють у працевлаштуванні. Тому будь-який досвід роботи - великий козир, тим більше якщо є позитивні відгуки та рекомендації з попереднього місця.
    Якщо у вас є бажання працювати за фахом, але вас не беруть, бо немає досвіду, не варто впадати у відчай - з усіх ситуацій є вихід. У тих, хто обрав собі професію до душі і отримав відповідну освіту, є гарні шанси знайти роботу. Але все ж треба бути готовим до того, що спочатку зарплата буде значно менше, ніж у фахівця з досвідом. Більше того, вам навряд чи вдасться влаштуватися на ту посаду, яку ви для себе вибрали, особливо якщо ваша освіта стосується управління і т. п. Ніхто не буде підкорятися людині, яка щойно залишила студентську лаву, тому треба підготуватися до необхідності виконувати роботу за невелику зарплату.
    Вам необхідно як слід вивчити оголошення про вакансії. Подивитися, які вимоги висувають до фахівців і як змінюється рівень оплати в залежності від цього, а також які додаткові знання потрібні найчастіше. Намагайтеся побудувати план свого кар'єрного розвитку. Краще всього, якщо ви добре уявляєте специфіку галузі, в якій доведеться працювати.
    Один із шляхів - отримання додаткової освіти. Сьогодні є можливість пройти професійну перепідготовку або курси, які дають додаткові знання на базі вже наявного вищої освіти, або просто освоїти ази вже на практиці.
    Зверніть увагу на те, що на українському ринку існує багато компаній, де молоді співробітники мають можливість піднятися по кар'єрних сходах, отримуючи необхідні знання на робочому місці.
   Зверніть увагу, що амбіційність молодих людей часто використовують в своїх цілях шахраї. Існує кілька схем, за якими нечесні люди наживаються на вчорашніх випускниках вузів і їхньому бажанні відразу ж заробляти багато. В оголошенні можуть просто вказувати рівень зарплати, що не відповідає дійсності, а коли людина починає працювати, його постійно штрафують, знаходять недоліки і помилки, так що зарплата знижується вдвічі. Часто пропонують пройти «стажування», тобто безкоштовно відпрацювати деякий час або виконати завдання за яке не буде сплачено. Можуть за гарною назвою посади приховувати непрестижну діяльність (наприклад, в компаніях, що займаються мережевим маркетингом). Тому не варто ставитися серйозно до обіцянок золотих гір.
   Необхідно враховувати всі за і проти, але не варто й затягувати пошуки. Не можна сидіти і чекати, що вам ось-ось підвернеться хороша робота. Якщо ви нікуди не влаштуєтеся відразу після закінчення навчання, то через рік шанси помітно зменшаться - потенційні роботодавці будуть дивитися на вас вельми насторожено.
   Випускники, починаючи процес працевлаштування, часто бувають розчаровані тим, що їм пропонують. Вони розраховують на ту зарплату, яку отримують фахівці, але роботодавці пропонують їм в декілька разів менше. Більш того, на деякі позиції без досвіду не потрапити. Часом від відчаю опускаються руки: звідки ж взятися досвіду, якщо без нього нікуди не беруть! Але рішення проблеми існує. Полягає воно в наступному: треба шукати невеликі організації, де одна людина виконує функції декількох співробітників. В цьому випадку є шанс набратися досвіду. Нехай посаду ваша буде називатися інакше, але ж основну увагу при працевлаштуванні треба звертати не на назву, а на набір виконуваних обов'язків.
   Не потрібно намагатися обдурити роботодавця, приписуючи в резюме неіснуючі місця служби або намагатися збільшити його обсяг за рахунок малозначних фактів. Існує маса місць та вакансій, на які багато організацій беруть фахівців без досвіду, а от місць, в яких потрібно брехунів, немає.
   Пропрацювавши перший рік, ви зрозумієте, чому ніхто не хоче брати випускників і чому їм так мало платять. Адже у вас суттєво зміняться погляди на життя, професію і т. п.
   Зверніть увагу на наступне:
1. Ті, хто працює під час навчання, мають безсумнівні переваги перед тими, у кого немає ніякого досвіду трудової діяльності.
2. На початку кар'єри доведеться змиритися з тим, що всі будуть давати вам поради. Вибирайте самі, до яких з них прислухатися, але будь-які приймайте з незмінною вдячністю: деякі з часом стануть в нагоді і, можливо, стануть для вас девізом на все подальше життя.
3. Побудова кар'єри можна почати і з малопрестижної роботи, головне - поставити мету, вірити в свої сили і не відступати перед труднощами.
4. Не опирайтеся, якщо роботодавці як один говорять, що ви не підходите: можливо, вам варто домагатися своєї мети поступово.
5. Щира зацікавленість в роботі і чесне виконання своїх обов'язків - найкращий шлях для початку успішної кар'єри.Тут буде інформація для випускників коледжу.

Klim